Bizi Takip Et:

Hasdal Grup Bilişim Danışmanlık

Hayata Güvenle Dokunun...

Anasayfa Konteyner Fumigasyonu

Konteyner Fumigasyonu

Dünyadaki en popüler kargo taşımaclığı sistemi gemilerle beraber konteynerlerın ülkeler arası taşınmasıdır. Konteyner fümigasyonu, böceklerin, haşerelerin ve hastalıkların konteynerların taşınması yayılmasını engellemek amacıyla tercih edilmektedir. Konteynerların çoğunluğu gaz sızdırmadığı için fumigasyon işlemi de kanteynerler içinde rahatlıkla uygulanmaktadır.
Konteynerler normalde iki boyutta olmaktadır.
• 6 metre (33,2m3) konteynerler.
• 12 metre (67,7m3) konteynerler.
Konteyner fumigasyonun iki yolu bulunmaktadır:
Basınç Testi – Basınç testi fümigasyonu, konteynerin basınç değerinin test edilmesini içermektedir. Konteyner belirlenen süre boyunca gaz sızdırmazsa, konteyner “Gaz Sıkı” olarak sınıflandırılmaktadır. Sızdırmazlık testini geçen konteynerlara çadır örtmeden fumigasyon yöntemi uygulanmaktadır.
Şeritli Fümigasyon – Şeritli fümigasyon, gaz sızdırma testini geçemeyen konteynerler için kullanılmaktadır. Konteyner çadır ile kaplanır ve fumigasyon işlemi gaz sızdırmazlığı elde edildikten sonra uygulanmaktadır.
Fümigasyon işlemi konteynerın içeriğine göre değişmektedir.
Bazı durumlarda, malların yüklenmesinden önce konteyner boş iken fumigasyon yapılmaktadır. Bununla birlikte, en yaygın olarak yapılan işlem, kargo doldurma işlemi tamamlandıktan ve kabın kapısı kapatıldıktan sonra fümigasyon işleminin uygulanmasıdır. Bu fümigasyon işleminde, fümigasyon için kullanılan gazlar konteynerın içinde dolaştığından daha etkili olmaktadır.

Hızlı İletişim

    Yardıma mı ihtiyacınız var?

    Bizimle iletişime geçmekten kaçınmayın. Anında Size Geri Döneceğiz.

    info@hasdalgrup.com
    0 (850) 346-2117