Bizi Takip Et:

Hasdal Grup Bilişim Danışmanlık

Hayata Güvenle Dokunun...

Anasayfa Gemi Ambarı Fumigasyonu

Gemi Ambarı Fumigasyonu

Gemide taşınan ürünlere haşere ve mikrop bulaşmaması için tüm geminin temiz olması gerekmektedir. Gemi fümigasyonunda, bir gemi ambarının (dolu ya da boş olsun) ya da geminin kendi üst yapısındaki belirli alanlarının ilaçlama işlemden geçirilmesini içermektedir.
Gemi taşımacılığı ülkeler arası kargo taşımacılığında en çok tercih edilen taşıma türü olmaktadır. Farklı ülkelerden alınan yada ülkelere taşınan kargolarda bazı zararlıların gemi içerisini istila etmesi söz konusu olabilmektedir. İhracatla birlikte, gemi içerisine yüklenecek mallar, yüklemeden önce temizlik ve böcek faaliyeti açısından denetlenmelidir. Herhangi bir haşere aktivitesi bulunması durumunda, fümigasyon tedavisi gerekebilmektedir.
İlaçlama firmamız, malların ithalatı ve ihracatında zorunlu olabilecek özel gemi ilaçlama hizmetleri sunmaktadır. Yılların verdiği tecrübemiz ve eğitimli teknisyenlerimiz ile, en yüksek kalitede fümigasyon hizmeti almak için bizi hemen arayabilirsiniz.

Gemi Fumigasyonunda Fosfin Uygulaması

Fosfin özelliği gereği Metil Bromid göre daha geç çözünen bir gazdır. Bu sebeple Fumigasyon süresi uzayabilir. Hava sıcaklığına bağlı olarak bazen 5 günün üzerinde Fumigasyon süresi gerektiğinden, uygulama öncesi buna göre hesaplanmalıdır. Ürünün Metil Bromid den zarar göreceği durumlarda da Fosfin tercih edilebilir. Gemilerde Fosfin Fumigasyonlarında bakır, gümüş ve altın gibi madenlerin zarar göreceği dikkate alınmalıdır. Uygulamalarda Alüminyum Fosfit veya Magnezyum Fosfit Plaka tercih edilebilir.

 

Fosfin Formülü: H3P

Donma Noktası: -133,5°C

Kaynama Noktası: -87,4 °C

Patlama Noktası: %1,7

Suda Erime: Çok az

IUPAC adı: Phosphane

Gemi Fumigasyonunda Methy Bromide Uygulaması

Methyl boromide renksiz zehirli bir Fumigant tır. Gemi Fumigasyonu uygulamalarında, işlem süresinin kısaltılması açısından tercih edilebilir. Genellikle ürünlerde herhangi bir zarar yapmaz. Ancak kullanımındaki çeşitli kısıtlamalardan dolayı sorunlar yaşanabilir.

Metil Bromid Formülü: CH3Br

Donma Noktası: -93°C

Kaynama Noktası: 3,56 °C

Patlama Noktası: Yanıcı değildir.

Suda Erime: 25 °C’ de 1,34 gr/100 ml

IUPAC adı: Bromomethane

Hızlı İletişim

    Yardıma mı ihtiyacınız var?

    Bizimle iletişime geçmekten kaçınmayın. Anında Size Geri Döneceğiz.

    info@hasdalgrup.com
    0 (850) 346-2117