Bizi Takip Et:

Frequently Asked Questions

Anasayfa Sıkça Sorulan Sorular

Haşere İlaçlama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Merak Ettiğiniz Herşey

Kokusuz İlaçlama Etkili Mi ?

Kokusuz ilaçlar Biosidal ürünlerdir ve Sağlık Bakanlığı tarafından kapalı ortamlarda izin verilen ilaçlardır. Kokusuz ilaçları tercih eden Hasdal markası etkili ilaçlama hizmeti sunmaktadır. Kokusuz ilaçlama modern ilaçlamanın geldiği en son teknolojilerden biridir ve haşereler üzerinde oldukça etkilidir.

Böcek İlaçlaması Sonrası Temizlik Nasıl Yapılır ?

İlaçlama sonrası temizlik ilaçlama kadar önem arz eden bir konudur. Genel ilaçlama hizmetinden sonra 1-3 gün arası ıslak temizlik yapılmasını tavsiye etmiyoruz. Ortamı paylaşan bebek, evcil hayvan vb gibi unsurlar standart durumları değiştirebilmektedir. Pire ve tahta kurusu gibi daha dirençli haşerelerde ortam 4 saat kadar terk edilir ve ortam kullanılmadan önce mutlaka uzmanınızın size beliteceği şekilde temizlik kurallarına riayet edilmelidir.

Böcek İlaçlaması Kaç Gün Sürer ?

Böcek ilaçlama hizmeti günler süren bir iş değildir. Haşere türüne göre yapılan ilaçlama türü değişmekle beraber evlerimizde bu işlem genellikle 1 saatten az sürede tamamlanmaktadır. Burada önemli olan nokta işin püf noktalara dikkat edilerek ilaçlama yapılmasıdır. Aksi takdirde yapılan ilaçlama böcekler üzerinde etkisiz kalacaktır.

Böcek İlaçlaması İnsana Zarar Verir Mi ?

Böcek ilaçlama hizmetinde insan sağlığına en az etkili sağlık bakanlığı onaylı biosidal ürünleri kullanmaktayız. Yinede her insektisit kimyasal bileşenlerden oluşmakta ve sadece profesyonel personeller tarafından uygulanması gerekmektedir. Aksi takdir de merdiven altı firmaların kullandığı ruhsatsız ilaçlar ve yanlış uygulamalar kalıcı sağlık sorunlarına sebep olabilmektedir.

Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır ?

Böcek ilaçlama hizmetinde insan sağlığına en az etkili sağlık bakanlığı onaylı biosidal ürünleri kullanmaktayız. Yinede her insektisit kimyasal bileşenlerden oluşmakta ve sadece profesyonel personeller tarafından uygulanması gerekmektedir. Aksi takdir de merdiven altı firmaların kullandığı ruhsatsız ilaçlar ve yanlış uygulamalar kalıcı sağlık sorunlarına sebep olabilmektedir.

Böcek İlaçlaması Kaç Para Tutar ?

Bu soru google aramalarında sıkça karşımıza çıkan ve merak edilen bir sorudur. hasdalgrup.com ilaçlama fiyatları 90 liradan başlamaktadır. Haşere türü ve ortam büyüklüğüne göre fiyatlandırmalar değişebilmektedir. TSE Belgeli ve Sağlık Bakanlığı Ruhsatlı firmadan hizmet almayı sakın göz ardı etmeyin.

Böcek İlaçlama Hangi Aylarda Yapılır ?

Böcek ilaçlama hizmetleri özellikle havaların sıcak olduğu yaz aylarında artmaktadır. Bunun sebebi sıcaklığın artmasıyla haşerelerin üreme döngülerinin hızlanmasıdır. Bununla birlikte bazı böcekler mevsim ayırmaksızın ortamlarda rahatsız edici olabilirken ,bazıları ise özellikle sonbahar ve kış dönemlerinde daha yoğun faaliyet gösterebilmektedirler. Ör: alman hamam böceği diğer adıyla kalorifer böceği kışında mutfaklarda, kalorifer peteklerinde buralardaki sıcaklığın artmasıyla daha fazla görülmektedirler. Diğer yandan fareler de havalar soğuduğunda kapalı ortamlara yönelirler. Aslında her zaman haşere ilaçlama bir ihtiyaç olmaktadır. Burada risk oluşturan haşere türlerini tespit etmek en önemli husustur.

Profesyonel İlaçlama Hizmeti Nasıl Olur ?

Hasdal markası olarak 20 yıldan fazla süredir, Sağlık bakanlığı Ruhsatlı ve TSE Belgeli profesyonel haşere ilaçlama hizmeti sunmaktayız. Asla sağlığınızı ve paranızı riske atmayın, her zaman profesyonellerden yardım almayı tercih edin.

Dezenfeksiyon Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Merak Ettiğiniz Herşey

Dezenfekte İşlemi Nasıl ?

Dezenfektan ürünümüzün makine tarafından nano parçacıklara ayrılıp 0-50 mikron boyutlarına getirip evinizin yada işyerinizin  tüm havasını ve yüzeylerini kaplamasıyla dezenfektan işlemi sağlanır. Soğuk sisleme tekniği ile nano düzeyde yüzeyi ve havayı dezenfekte ediyoruz. Böylece dezenfektan madde havada ortalama yarım saat asılı kalarak TÜM Virüsleri Öldürüyor. Ayrıca uygulama yapılan alanın tüm yüzeyleri virüsten arındırılıyor. Temas noktaları, kapı kolu düğmeler vb. ile özellikle dezenfekte ediliyor.

 

Ürünümüz sağlık bakanlığı onaylı olup gönül rahatlığı ile çalışma ve yaşam alanlarında kullanılabilinir.

Uygulama Sonrası Belge Veriliyor Mu ?

Firmanız için dezenfekte edildiğine dair uygulama bilgilerini içeren Dezenfekte Alan işlem belgesi veriyoruz.

İşlem Uygulama Süresi Ne Kadar ?

Uygulama süresi alanın boyutu ile doğru orantılıdır. Ortalama olarak 200 m² bir alan 30 dakika sürmektedir. Alanın büyüklüğü ve zaman kısıtına göre ekip sayısını arttırarak  büyük alanları da aynı sürede dezenfekte edebiliyoruz.

Dezenfektanın Alkol İçeriği Nedir ?

Kullandığımız dezenfektan ürünü kesinlikle alkol İçermiyor.

Uygulama Tekrarı Yaptırmalı Mıyım ?

Sağlık bakanlığı tarafından açıklanmış tekrar süresi bulunmamasına karşı Önerimiz ;

 

Evlerde en az 30 günde 1 kez.

İş yerlerinde en az 15 günde 1 kez.

Fumigasyon Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Merak Ettiğiniz Herşey

Fumigasyon Nedir ?

Fümigasyon, kapalı bir alanın içindeki haşereleri boğmak veya zehirlemek için gazlı böcek ilacı veya fumigantlarla bir alanı tamamen dolduran bir haşere kontrol yöntemidir. Binalardaki (yapısal fümigasyon), toprak, tahıl ve zirai ürünlerdeki zararlıları kontrol etmek için kullanılır. Ayrıca egzotik organizmaların transferini önlemek için ithal veya ihraç edilecek ürünlerin işlenmesi sırasında da kullanılmaktadır. Bu yöntem aynı zamanda yapının kendisini de etkiler. Ahşap üreticileri adına da kullanılmaktadır. Kuru odun termitleri gibi fiziksel yapıya zarar veren haşereleri ve zararlı böcekleri engeller ve etkiler.

Fumigasyon İşlemi Nasıl Yapılır?

Fümigasyon genellikle şu aşamaları içerir: İlk olarak, fümigasyon için amaçlanan alan kapalı bir ortam oluşturmak için tamamen kaplanır. Sonra, fumigant, fumigasyon yapılacak alana bırakılır. Fümigant gazı boşluktan süzülür ve alandaki herhangi bir istilacıyı öldürür. Öldürürken, alan belirli bir süre boyunca izole tutulur. Son olarak, alan havalandırılarak zehirli gazların alandan çıkması sağlanır ve insanların girmesi için güvenli hale gelir. Uygulama başarılı olursa, fümigasyon yapılan alan artık güvenli ve haşere içermez.

Fumigasyon Güvenli Mi ?

Fümigasyon tehlikeli bir işlemdir. Genel olarak, fümigasyon işlemini yapan operatörün, fümigasyonu gerçekleştirmek için resmi sertifikaya sahip olması yasal bir zorunluluktur, çünkü kullanılan kimyasallar insanlar dahil çoğu yaşam formuna toksiktir. Kesinlikle bir çok böcek ilaçlaması yapan firmaların yapabileceği bir işlem değildir.

Uygulama sonrası alanın havalandırılması fümigasyonun kritik bir güvenlik yönüdür. Fumigant gazının paketi veya kaynağı ile fümigasyon yapılan ortamı ayırt etmek önemlidir. Fümigant paketi güvenli ve kullanılmış olsa da tehlikelidir. Fumigant gazını hala salmaya devam edebilir.

Fumigasyon Sonrası Nasıl Yol İzlenir ?

Fümigasyon sonrası aşama, fümigasyon bölgesinin insanlar için güvenli olup olmadığının belirlenmesi gerektiği için kritiktir. Fümigasyon çadırlarının sökülmesinden ve evin havalandırılmasından sonra, fümigantın dağılma seviyesini test etmek için bir boşluk cihazı kullanılır. Gümrükleme cihazları, fumigantların toksisite dağılım seviyelerini ölçmek için kalibre edilmiş elektronik cihazlardır. Alan, yalnızca haşere kontrol teknisyenleri tarafından güvenli olarak onaylandıktan sonra girilmesi güvenli olarak değerlendirilmelidir.

Request a Call Back

Vivamus aliquam, lectus eget dictum vulputate, purus tellus rhoncus diam, at the faucibus mi arcu vitae tortor corper viverra corper viverra.

Call (888) 123 - 4567