Bizi Takip Et:

Hasdal Grup Bilişim Danışmanlık

Hayata Güvenle Dokunun...

Anasayfa Haşere İlaçlama

İlaçlama Nedir ?

İlaçlama hizmeti doğada var olan haşere ve kemirgenlerden çevreye yayılan ve insan sağlığını tehdit eden mikrop ve virüslere karşı intetisit uygulamasına verilen isimdir. Haşere ve kemirgenler birçok hastalığın taşıyıcısıdır ve taşıdıkları bu hastalıkları çeşitli yöntemlerle insanlara bulaştırırlar. Bu yüzden haşere ve kemirgenlere karşı düzenli ilaçlama yapılmalı, tarihte haşere ve kemirgenler yüzünden insanların toplu şekilde öldüğü birçok olay yaşandığı unutulmamalıdır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte haşere ve kemirgenlerle mücadele yöntemleri de ilerlemiş ve sonuç olarak ilaçlama büyük bir sektör haline gelmiştir. İlaçlama hizmeti profesyonel ve ilgili kurumlar tarafından yetkilendirilmiş firmalar tarafından yapılır. Ancak son zamanlarda insan sağlığını ve çevreyi tehdit eden ilaçlar kullanan birçok korsan firma türemiştir. Bu sözde firmaların kullandığı ilaçlar insan sağlğı açısından tamamen zararlıdır ve birçok hastalığa hatta ölümlere bile neden olduğu gözlemlenmiştir.. Bu nedenle, ilaçlama yaptırmayı düşünen kişilerin hizmet alacağı firmayı, iyi analiz etmesi, firmanın geçmişini, yaptığı işleri ve referanslarını dikkatle incelemesi gerekmektedir.

İlaçlama Nasıl Yapılır ?

İlaçlama profesyonel ilaç firmaları tarafından üretilen çevreyi ve insan sağlığını tehdit etmeyen ilaçların konusunda uzman ekip ve ekipmanlara sahip ilaçlama firmaları tarafından yapılmalıdır. İlaçlama bireysel olarak da yapılabilir ama bilinçsiz bir şekilde yapılan ilaçlama haşere ve kemirgenlerin ilaçlara karşı bağışıklık kazanmasına neden olabilir ve haşerelerle mücadeleyi çok daha zor ve maliyetli bir hale getirebilir.

Dış Mekan İlaçlaması

Bina çevresi, iş yeri çevresi, bahçe ve sera olmak üzere dış alan ilaçlama hizmeti vermekteyiz.

 

İç Alan İlaçlama

Ev, iş yeri, bodrum, depo ve diğer kapalı alanlarda ilaçlama hizmeti vermekteyiz.

 

İlaçlama Yöntemleri

Böceklerle mücadele kapsamında temel 5 tip ilaçlama yöntemi uygulanmaktadır.Bazı ilaçlama yöntemlerinde kullanılan ilaçlar haşere tipine göre ve hedef alan durumuna göre keskin kokulu olmakla, bazı ilaçlarda hiç koku vermemektedir.Bazı ilaçlama yöntemleri birbiriyle benzer tipte uygulanmaktadır.Mesela çoğunlukla hamam böcekleri için uygulanan Jel Yem Uygulaması ile kemirgenlerde uygulanan İstasyon Yem Uygulaması uygulama yöntemi aynı, fakat kullanılan ilaçlı yemler ve hedef haşereler farklıdır.En çok bilinen ve uygulanan ilaçlama yöntemleri ise Larvasit Uygulaması, Jel Yem Uygulaması, Ulv Cihazlarıyla Soğuk Sisleme, Termal Sıcak Sisleme (Fog), Rezidüel İlaçlama Uygulaması ve Kemirgen İlaçlama yöntemleridir.

 

-Larvasit Uygulaması

-Jel İlaçlama

-ULV İlaçlama


 

-Termal Sisleme

-Rezidüel İlaçlama

-Kemirgen İlaçlama

Sağlık Bakanlığından Onaylı Firmaları Tercih Edin

Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı olan ilaçları, halk sağlığı ve vektör kontrol uzmanı nezaretinde uygulayan yetkili ve deneyimli bir firmayız. Amacımız doğru ilaç doğru uygulama ile haşere ve kemirgenlerden arınmış virüs ve bakterisiz hijyenik ortamlarda yaşamanızı ve çalışmanızı sağlamaktır. Müşterilerimize sağlıklı, güvenilir ve etkin bir şekilde haşere kemirgen ve dezenfeksiyon mücadele sunmaktayız.

 

Hızlı İletişim

    Yardıma mı ihtiyacınız var?

    Bizimle iletişime geçmekten kaçınmayın. Anında Size Geri Döneceğiz.

    info@hasdalgrup.com
    0 (850) 346-2117