Bizi Takip Et:

Hasdal Grup Bilişim Danışmanlık

Hayata Güvenle Dokunun...

Anasayfa Dezenfeksiyon Hizmeti

Dezenfeksiyon Nedir ?

Dezenfeksiyon ya da dezenfektasyon; Cansız ortamdaki bakteri endosporları dışında kalan patojen mikroorganizmaların öldürülmesi veya üremelerinin durdurulması işlemidir. Bu amaçla kullanılan kimyasal maddelere dezenfektan denir.

SAĞLIKTA DEZENFEKSİYON

Dezenfeksiyon sterilizasyon demek değildir. Sterilizasyon cansız ortamdaki patojen olan ya da olmayan tüm mikroorganizmaların yok edilmesidir. Sağlıklı olduğu halde mikrop taşıyanların çokluğu ve bulaşıcı hastalıkların belirsiz biçimlerinin sıklığı nedeniyle dezenfeksiyonun etkisi kısıtlıdır. Dezenfeksiyon özellikle dolaysız ve büyük bulaşmaları sınırlar.

Dezenfeksiyon ya hastalık sırasında ya da hastalık sonrasında uygulanır. Yalnız hastaya, onun dokundugu nesnelere, çamaşırına, tükürdüğüne, dışkısına değil, onu tedavi eden personele, ziyaret eden kişilere, yattığı odaya, eşyaya, duvarlara ve döşemeye de uygulanmalıdır.

Kapalı yerlerin dezenfeksiyonu ya buharla (formol, sülfür anhidrit, klor) ya da püskürtülebilecek antiseptik eriyikle (Javel suyu, süblime, asit fenik vb.) yapılır. Eşyaların dezenfeksiyonu genellikle buharla ya da kuru ısıyla çalışan eütvlerle ya da dezenfektan gazlarla yapılır.

Dezenfeksiyon Yapılırken Nasıl Maddeler Kullanılır?

-Tüm mikroorganizmaları öldürebilen maddeler.

-Hızlı etki eden maddeler.

-Toksik barındırmayan maddeler.

-Nötral pH ya da suda çözülebilen maddeler.

-Renksiz ve kokusuz maddeler.

-Stabil maddeler.

-Eşyalara zarar vermeyen maddeler.

-Çevreye zarar vermeyen maddeler.

Dezenfeksiyon Nasıl Yapılır?

Dezenfeksiyon işlemi, dezenfektanın ULV dezenfeksiyon cihazı ile ortama püskürtülmesiyle gerçekleştirilmelidir. Bybio Dezenfeksiyon ile kapalı olan her alanı dezenfekte edebilirsiniz. Bybio Dezenfeksiyon diğer dezenfeksiyonlar arasında en etkili yöntemlerden biridir. Dezenfeksiyon öncesi veya sonrası ev temizliğine ihtiyaç duymazsınız. Profesyonel ekibimiz kısa süre içinde etkili bir şekilde evinizi dezenfekte edecektir.

Bize Ulaşın

    Need Help?

    Please Feel Free To Contact Us. We Will Get Back To You With 1-2 Business Days.

    info@example.com
    (888) 123-4567